Vlastní sestra?

čtvrtek 2. únor 2012 09:41

Petr Zídek se ve svém včerejším „Archivu“ tištěných LN pohoršil nad tím, že Petra Hůlová nepřímo srovnává Evropu s Ruskem a označuje ji za „starší ségru“, protože podle autora jsme Evropa přece i my.

To je jistě pravda, a nemyslím, že by P. Hůlové uniklo, že jsme v Evropě, podle mě jde o pocit, který přesto, že se „má dobře“, což se asi podle autora omezuje na svobodu cestovat, musí jako spisovatelka reflektovat. Když si vezmeme, nakolik se tak blízký, tak vzdálený „Brusel“ překrývá s potřebami českých obyvatel, nemusí být určitý pocit „rozčarování“ úplně s podivem. Stačí nahlédnout do zápisů z jednání jednotlivých výborů EP, např. „Výboru pro ženská práva a rovnost pohlaví“ (sic!), abychom se o tom přesvědčili.

Alan Mikuláš

Alan Mikuláš

Alan Mikuláš

Mými oblíbenými tématy jsou společenské jevy, umění a například i feminismus, ale nikdy předem nevím, co mne přinutí reagovat.

Zajímám se zejména o aktuální společenská a kulturní témata. Píši i recenze na novinky ze světové literatury a hodnotím filmy na ČSFD. Dalším koníčkem je mi vytrvalostní běh.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora