Počasí bude

pátek 22. červenec 2011 13:02

aneb v noci zataženo, přes den roztaženo

 

Počasí bude
aneb v noci zataženo, přes den roztaženo
Podobně jako automobilismus mě už dlouho zaráží zájem, jaký věnují média a (proto) většina lidí (tady se to opravdu nebojím říct) počasí.  Jeho předpovědi pravidelně sledují ve sdělovacích prostředcích. Zřejmě je pro ně podstatné, zda zítra bude 11 nebo 13 stupňů. Někteří v televizi nekoukají na nic jiného. Tzv. „rosničky“ u nás patří mezi celebrtity.
Chápu, že ve vysokých horách nebo možná i na moři má sledování počasí význam, ale jinde?
Extrémem je, jak důchodci každý den komentují v diskusi titulní zprávu Novinek, věnované samozřejmě počasí (co také důležitějšího by se mohlo ve světě stát?), a se stále stejnými replikami debatují o „sluníčku“ nebo o tom, jaké je zase vedro, aniž by jim to přišlo trapné. Jsou to prostě velké děti. Je to asi tak, jako bychom si každý den desetkrát opakovali: „Tráva je zelená! Voda je modrá!“ Vím, že senioři se často o ničem jiném bavit nedokážou a proti gustu žádný dišputát, ale obecně tlachy o počasí, přestože k nim asi každý občas sklouzne (protože jsou pohodlné, když se nedaří najít společné téma konverzace), za nejbizarnější projev degenerace lidského myšlení.
A co Vy, mění vám změny počasí život? Vyděláváte díky nim více, jste šťastnější?

Podobně jako automobilismus mě už dlouho zaráží zájem, jaký věnují média a (proto) většina lidí (tady se to opravdu nebojím říct) počasí. Jeho předpovědi pravidelně sledují ve sdělovacích prostředcích. Zřejmě je pro ně podstatné, zda zítra bude 11 nebo 13 stupňů. Někteří v televizi nekoukají na nic jiného. Tzv. „rosničky“ u nás patří mezi celebrtity. O počasí a jeho historii vycházejí dlouhé články v novinách (např. LN).

Může mi někdo vysvětlit, proč tomu tak je? Potřebuji se tohoto sociálního hendikepu zbavit. Protože když potřebuju vědět, co si mám vzít na sebe, stačí mi pohled z okna.

Chápu, že ve vysokých horách nebo možná i na moři má sledování počasí význam, ale jinde? (Ani argument možná opět aktuálních povodní podle mě neobstojí: na povodně buď připraven jste, nebo nejste, a to bez ohledu na předpověď počasí, protože povodně mohou přijít kdykoliv, a zejména v létě, jamile začne pršet.)

Extrémem je, jak důchodci každý den komentují v diskusi titulní zprávu Novinek, věnované samozřejmě počasí (co také důležitějšího by se mohlo ve světě stát?), a se stále stejnými replikami debatují o „sluníčku“ nebo o tom, jaké je zase vedro, aniž by jim to přišlo trapné. Jsou to prostě velké děti. Je to asi tak, jako bychom si každý den desetkrát opakovali: „Tráva je zelená! Voda je modrá!“ Vím, že senioři se často o ničem jiném bavit nedokážou a proti gustu žádný dišputát, ale obecně tlachy o počasí, přestože k nim asi každý občas sklouzne (protože jsou pohodlné, když se nedaří najít společné téma konverzace), považuji za nejbizarnější projev degenerace lidského myšlení.

A co Vy, mění vám změny počasí život? Vyděláváte díky nim více, jste šťastnější?

 

Alan Mikuláš

Alan Mikuláš

Alan Mikuláš

Mými oblíbenými tématy jsou společenské jevy, umění a například i feminismus, ale nikdy předem nevím, co mne přinutí reagovat.

Zajímám se zejména o aktuální společenská a kulturní témata. Píši i recenze na novinky ze světové literatury a hodnotím filmy na ČSFD. Dalším koníčkem je mi vytrvalostní běh.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora